Haber Ara Arşiv  
BAŞKANIMIZ ECZ.SEFA KARAARSLAN'IN TEB 41. OLAĞAN BÜYÜK KONGR...
Başkanın tüm yazıları
Ecz. Esma  TOLAN ADIGÜZEL  ve eşi Burak  ADIGÜZEL'e  aralarına yeni katılan bebekleri Beril ile ömür boyu sağlık, mutluluk dileriz.Aydın Eczacı Odası Yönetim Kurulu    ...

Söke/Uğur Eczanesi sahibi Ecz. Ayşe KUTLAY'ın amcası, Ecz. Melike KUTLAY'ın büyük amcası Ecz. Halil ÖZŞARLAK vefat etmiştir. Cenazesi 19/05/2018 Cumartesi günü öğle namazına müteakip Söke Koca Camiinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve tüm sev...

 
 
TEMIZER
MERKEZ / AYDIN


PELİN
MERKEZ / AYDIN


CAN
MERKEZ / AYDIN


İBN-İ SİNA
MERKEZ / AYDIN


DOĞA
KUŞADASI / AYDIN


KISMET
KUŞADASI / AYDIN


AKAR
NAZİLLİ / AYDIN


İREM
NAZİLLİ / AYDIN


OZGUREL
SÖKE / AYDIN


TURGUTREİS
DİDİM / AYDIN


ACARLAR
ACARLAR / AYDIN


ONUR
AKBÜK / AYDIN


SERTTAS
AKÇAOVA/ÇİNE / AYDIN


ATCA
ATÇA / AYDIN


CAGLAYAN
BAĞARASI / AYDIN


OGUZ
BOZDOĞAN / AYDIN


AKSIT
BUHARKENT / AYDIN


PELIN
ÇİNE / AYDIN


AYÇA
DAVUTLAR / AYDIN


TOKSOZLU
GERMENCİK / AYDIN


ZEREN
GÜZELÇAMLI / AYDIN


CALAYIR
İNCİRLİOVA / AYDIN


YAĞCI
KARACASU / AYDIN


KOCARLI
KOÇARLI / AYDIN


ALINDA
KARPUZLU / AYDIN


KOC
KÖŞK / AYDIN


EMEL
KUYUCAK / AYDIN


KORKMAZ
ORTAKLAR / AYDIN


PAMUKOREN
PAMUKÖREN/KUYUCAK / AYDIN


KIRTOSUN
SULTANHİSAR / AYDIN


GÜZİN
UMURLU / AYDIN


YENIPAZAR
YENİPAZAR / AYDIN


YALCIN
ALTINKUM / AYDIN


 
 
 
Eczacı Dergisi
 
Facebook Sayfamız
 
 
 
 
 
 
 
  Kullanıcı Adı    
  Şifre
   
  Güvenlik Kodu    
  CAPTCHA image  

Daha büyük görüntülemek için tıklayınız.

 
 
 
 
 
 
EGE ECZACI ODALARI DANIŞMA KURULU TOPLANTISI SONUÇ BİLDİRGESİ...  (2018-04-18)

EGE ECZACI ODALARI DANIŞMA KURULU SONUÇ BİLDİRGESİ

 

      Ege Eczacı Odaları Danışma Kurulu Toplantısı 14 Nisan 2018 tarihinde Kütahya Eczacı Odası ev sahipliğinde yapılmış olup, sonuç bildirgesi aşağıdadır ;

 

1- SGK ile devam eden protokol revizyon görüşmelerinde teknik konularda ve ceza-i müeyyide maddelerinde meslektaşlarımız lehine yapılacak düzenlemeleri önemli bulmakla birlikte; devam eden protokol görüşmelerinden meslektaşlarımızın en büyük beklentisi ekonomik iyileştirmelerdir. Bu noktada ıskonto baremlerinin en az enflasyon oranında güncellenmesini ve reçete hizmet bedellerinin eczacının emeğini karşılayacak gerçek bir değere yükseltilmesini istiyor, bu güncellemeler yapılırken sadece 2017 yılı enflasyon oranlarının değil son iki yılın dikkate alınmasını talep ediyoruz.

 

2- 1 Nisan 2018 tarihinde başlayan Renkli Reçete Sistemindeki yeni uygulamadaki sıkıntılar, hekimlerimizin henüz bu sisteme entegre olamamaları ve İTS stoklarımızın eczanelerden kaynaklanmayan hatalardan dolayı ertelenmeli ve ciddi bir revizyon ile hayata geçirilmelidir. E-Defter kayıtlarındaki İTS kaynaklı sıkıntılardan dolayı eczaneler bu geçiş sürecinde mağdur edilmemelidir. Eczanelere ilgili ilaçlar için stok düzeltme hakkı tanınmalıdır.

 

3- Veteriner ilaçların 5996 sayılı kanun gereğince 1 Mart 2018 tarihinden itibaren veteriner ilaç takip sistemine girişi zorunlu hale gelmiştir. Bu uygulamanın hayvan sağlığı dolayısıyla halk sağlığı açısından faydalı olduğunu düşünüyoruz. Fakat uygulamadaki birçok aksaklığın yanında Veteriner hekimlerin aynı anda hem reçete yazması hem de ilaç vermesinin kesinlikle engellenmesi gerekmektedir. Bu konuda hukuki alt yapının araştırılarak gerekli girişimlerin yapılmasını TEB’den talep ediyoruz. İlacın olduğu yerde eczacı vardır. Eczacısız veteriner ilaç düşünülemez. Türkiye’nin her bölgesine yayılmış 7/24 hizmet veren , 25000 eczane veteriner ilaçlar için en kolay ,en güvenilir ve en ekonomik ulaşım yoludur. Afyon Eczacı Odamızın bu konuda yaptığı çalışmayı önemli buluyor ve kamu oyunun dikkatine sunuyoruz.

 

4- Fitoterapi, Homeopati ve Aromaterapi konusunda  Akademik Eğitim alan tek meslek gurubu eczacılardır. Bitkisel ürünler ile tedavinin Eczanelerden ve Eczacı danışmanlığında yapılabilmesini sağlayacak yasal düzenlemeler için TEB gerekli girişimlerde bulunmalıdır.

 

5- Eczanelerdeki Isı-Nem takibi konusunda TEB Merkez Heyeti ivedi bir çalışma yapmalı ve eczanelerde büyük mağduriyetler oluşmadan bu konu Soğuk Zincir Ürünler haricinde meslektaşlarımızın gündeminden tamamen çıkmalıdır.

 

6- Yardımcı Eczacı konusu son dönemde gerek meslektaşlarımız gerekse de eczacılık fakültesi öğrencileri açısından potansiyel bir sorun olarak önümüzde durmaktadır , bu konu çok büyük bir sorun olmadan önce konunun tüm paydaşları ile etkin ve gerçekçi bir çözüme ulaştırılmalıdır.

 

7- Kooperatiflerimiz bizlerin ortak değeridir ve örgütlü yapımızın en büyük teminatlarından bir tanesidir. Bu bağlamda odalarımız olarak kooperatiflerimiz ile birlikte yol almaya devam edeceğimizi bir kez daha ifade ediyoruz. Kooperatiflerimizden de bu süreçte Oda Yönetim Kurulları ile daha sağlıklı diyaloglar içerisinde olmalarını ve işbirliğinin en üst seviyede tutulmasını bekliyoruz.

 

8- TEB Merkez heyetinin protokol görüşmeleri başta olmak üzere yapılan tüm çalışmalarda Oda Başkanları ile daha etkili iletişim ve ortak çalışma içerisinde olmasını sağlama adına bu ilişkiyi sağlayacak ortak bir mekanizmanın kurulması beklentimizi ifade ediyor ve bunun Merkez Heyetimizi daha güçlü kılacağını düşünüyoruz.

 

9- 14 Mayıs Eczacılar Günü etkinliklerinde Eczacılık Mesleğinin önemini ve vazgeçilmezliğini ortaya koyan ortak bir tema belirlenmeli ve TEB öncülüğünde tüm odalarımızda  etkinlikler düzenlemelidir.

                                                              

                                                             

                        Eczacı kamuoyuna saygılarımızla …

                          35. Bölge Kütahya Eczacı Odası 

                                           Başkanı

                                  Ecz. S. Cahit CEYLAN

 

İZMİR ECZACI ODASI

BURSA ECZACI ODASI

ESKİŞEHİR ECZACI ODASI

ISPARTA ECZACI ODASI

DENİZLİ ECZACI ODASI

AYDIN ECZACI ODASI

MANİSA ECZACI ODASI

BALIKESİR ECZACI ODASI

MUĞLA ECZACI ODASI

AFYONKARAHİSAR ECZACI ODASI

KÜTAHYA ECZACI ODASI

ÇANAKKALE ECZACI ODASI

UŞAK ECZACI ODASI

BURDUR ECZACI ODASI

Haber okuma sayısı: 1259
Bookmark and Share