Haber Ara Arşiv  
BAŞKANIMIZ ECZ. SEFA KARAARSLAN'IN 14 MAYIS ECZACILIK GÜNÜ B...
Başkanın tüm yazıları
Ecz. Rabia Beyda BARLAS ve eşine yeni dünyaya gelen BARLAS bebekle birlikte bir ömür boyu mutluluklar dileriz.  AYDIN ECZACI ODASI YÖNETİM KURULU ...

 
 
MENTES
MERKEZ / AYDIN


CENGIZ
MERKEZ / AYDIN


MİMAR SİNAN
MERKEZ / AYDIN


COŞKUN
MERKEZ / AYDIN


NILUFER
KUŞADASI / AYDIN


PAKER
KUŞADASI / AYDIN


FERAY
NAZİLLİ / AYDIN


OYKUCAN
NAZİLLİ / AYDIN


YENİKENT
SÖKE / AYDIN


DİDİM
DİDİM / AYDIN


UGUR
ACARLAR / AYDIN


ONUR
AKBÜK / AYDIN


YAVAS
AKÇAOVA/ÇİNE / AYDIN


ATCA
ATÇA / AYDIN


GUMUS
BAĞARASI / AYDIN


NILGUN
BOZDOĞAN / AYDIN


AKSIT
BUHARKENT / AYDIN


AKDAM
ÇİNE / AYDIN


DAVUTLAR
DAVUTLAR / AYDIN


NAZLI
GERMENCİK / AYDIN


BİLGE KAĞAN
GÜZELÇAMLI / AYDIN


TURAN
İNCİRLİOVA / AYDIN


ELELE
KARACASU / AYDIN


SAGLIK
KOÇARLI / AYDIN


ZEYTIN
KARPUZLU / AYDIN


KAYA
KÖŞK / AYDIN


TAVUS
KUYUCAK / AYDIN


UNVEREN
ORTAKLAR / AYDIN


GURSES
PAMUKÖREN/KUYUCAK / AYDIN


MADEN
SULTANHİSAR / AYDIN


BURCUM
UMURLU / AYDIN


BASAK
YENİPAZAR / AYDIN


OZDEN
ALTINKUM / AYDIN


 
 
 
Eczacı Dergisi
 
Facebook Sayfamız
 
 
 
 
 
 
 
  Kullanıcı Adı    
  Şifre
   
  Güvenlik Kodu    
  CAPTCHA image  

Daha büyük görüntülemek için tıklayınız.

 
 
 
 
 
 
Rehber Eczanem Programı Gelişim Çalıştayı Ankara’da Gerçekleştirildi.  (2018-06-08)

Rehber Eczanem Programı Gelişim Çalıştayı  Ankara’da Gerçekleştirildi.


Türk Eczacıları Birliği Rehber Eczanem Programı Gelişim Çalıştayı 6-7 Haziran 2018 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.

Türk Eczacıları Birliği Genel Sekreteri ve Program Genel Koordinatörü Ecz. Arman ÜNEY yaptığı açılış konuşmasında,  yaklaşık 3,5 yıldır devam eden Rehber Eczanem Programında bölge eczacı odalarımızın özverili emekleri ile gelinen aşamayı, iyileştirme ve geliştirme çalışmaları çerçevesinde yapılandırılan yeni dönem uygulama planı taslağına katılımcılarla paylaştı. 2018 yılında uygulamaya alınacak Farmasötik Bakım ve Hipertansiyon modülleri, yeni dönemde oluşturulması hedeflenen Rehber Eczanem Programı Ulusal Yürütme Komitesi hakkında detaylı bilgilendirmeler yaptı. Üney, program ekibi ve odalarımızın değerlendirmeleri ile oluşturulacak program stratejik planı ve büyük bir özveri ve heyecanla programa sahip çıkan tüm eczacılarımızın katkıları ile önümüzdeki süreçte Programı daha da ileriye taşımakta kararlı olduklarını ifade etti.

Türk Eczacıları Birliği Genel Sekreteri Ecz. Arman Üney’in ardından söz alan Rehber Eczanem Program Danışmanları Prof. Dr Şule Rabuş,  Accreditation Council for Pharmacy Education (ACPE) Mesleki İşler Direktör Yardımcısı ve Uluslararası Hizmetler Direktörü Ecz.Micheal Rouse ve Pharma Expert Consultancy and Education Eğitim ve Yeterlilik Gelişimi Birimi Başkanı Doç.Dr. Ecz. Arijana Mestrovic Rehber Eczanem Programı’na ilişkin görüşlerini ve Programın ülkemizdeki eczacılık uygulamalarının geliştirilmesi ve iyileştirilmesi yönündeki önemli katkılarından bahsederek programın ulaşmış olduğu aşamadan duydukları memnuniyetlerini dile getirdiler.

İki gün süren yoğun Çalıştay programı sürecinde öncelikli olarak Rehber Eczanem Programı’nın 2018 ve 2019 yılına dair taslak uygulama planı, Rehber Eczanem Program ekibi yöneticilerinden Ecz. Vildan Özcan tarafından bölge koordinatörlerinin değerlendirmelerine sunuldu.

Katılımcılar farklı gruplar halinde sürdürdükleri çalışmalarda eğitim modülleri, eğitici eğitimleri, bölge eğitimleri, portal kullanımı ve program motivasyonu başlıkları hakkında görüş ve önerilerini ifade ettiler.

Program Danışmanları Doç Dr. Arijana Mestroviç ve Ecz. Mike Rouse’un moderatörlüğünde gerçekleştirilen ikinci gün programında ise katılımcıların en uygun fırsatlarla tanışmasına öncülük etmek, başarılı örnekleri ve en iyi modelleri paylaşmak yeni fırsatlar yaratmak, en başarılı fikirleri toplamak adına altı şapka değerlendirme yöntemi kullanılarak programın daha iyi noktalara taşınmasını sağlayacak önemli çıktılar oluşturuldu. Katılımcılar motivasyonel görüşme ve yöntemleri konusunda bir eğitim programına dahil oldular ve ardından örnek olay incelemesi ile aldıkları bilgileri deneyimleme imkanı buldular.

Rehber Eczanem Programı 2. Gelişim Çalıştayı içerisinde aynı zamanda Rehber Eczanem Programının başarılı bir şekilde yürütüldüğü bölgelerimizden koordinatörlerimiz de kendi deneyimlerini, kendi uygulama yöntemlerini, karşılaştıkları sorunları ve geliştirdikleri çözüm önerilerini katılımcılarla paylaşma imkanı buldular.

 

6-7 Haziran tarihlerinde iki gün süren rehber Eczanem Programı 2. Gelişim Çalıştayı, Program Koordinatörü ve Türk Eczacıları Birliği Genel Sekreteri Ecz. Arman Üney’in önümüzdeki dönem hedeflerine ilişkin bölge koordinatörlerinden beklentiler ve Türk Eczacıları Birliği olarak planlanan uygulama takvimine ilişkini hatırlatmaları ve kapanış konuşması ile son buldu.

Haber okuma sayısı: 13796
Bookmark and Share